A4, A5 og A6 etiketter i ark til printere

Klisteretiketter för skrivare

Våra klisteretiketter på ark kan användas på många sätt – mest fantasin som sätter gränser där. Dessutom är dessa självhäftande etiketter för skrivare ett billigt sätt att få många etiketter på. På våra vita ark kan ni själva skriva ut valfria texter och bilder till era produkter. Det är ett enkelt sätt att ge era produkter ett personligt uttryck men också att stärka kunders medvetande om ert varumärke. Är ni i behov av mycket detaljerade produkter så rekommenderar vi att ni låter oss trycka etiketterna åt er. Vi trycker på både ark och rulle.

Läs mer Read Less
Handla enligt
Shoppingalternativ
Etiketthöjd
  1. Not selected: 10mm 8artiklar
  2. Not selected: 11.1mm 8artiklar
  3. Not selected: 14mm 8artiklar
  4. Not selected: 16.9mm 8artiklar
  5. Not selected: 17.8mm 8artiklar
  6. Not selected: 18mm 8artiklar
  7. Not selected: 20mm 16artiklar
  8. Not selected: 139mm 8artiklar
  9. Not selected: 140mm 16artiklar
  10. Not selected: 143.5mm 8artiklar
  11. Not selected: 147.6mm 15artiklar
  12. Not selected: 152mm 1artikel
  13. Not selected: 196mm 1artikel
  14. Not selected: 21.2mm 16artiklar
  15. Not selected: 210mm 1artikel
  16. Not selected: 22.7mm 3artiklar
  17. Not selected: 24.3mm 8artiklar
  18. Not selected: 24.6mm 3artiklar
  19. Not selected: 25.4mm 8artiklar
  20. Not selected: 25mm 8artiklar
  21. Not selected: 289mm 8artiklar
  22. Not selected: 29.5mm 3artiklar
  23. Not selected: 295.3mm 13artiklar
  24. Not selected: 30mm 16artiklar
  25. Not selected: 31mm 8artiklar
  26. Not selected: 32.8mm 3artiklar
  27. Not selected: 33.9mm 16artiklar
  28. Not selected: 35mm 16artiklar
  29. Not selected: 36.9mm 3artiklar
  30. Not selected: 38.1mm 16artiklar
  31. Not selected: 40mm 8artiklar
  32. Not selected: 42.2mm 6artiklar
  33. Not selected: 45mm 8artiklar
  34. Not selected: 46.6mm 8artiklar
  35. Not selected: 47.5mm 8artiklar
  36. Not selected: 49.2mm 3artiklar
  37. Not selected: 50mm 8artiklar
  38. Not selected: 57mm 8artiklar
  39. Not selected: 59.1mm 3artiklar
  40. Not selected: 60mm 16artiklar
  41. Not selected: 65mm 8artiklar
  42. Not selected: 67.7mm 7artiklar
  43. Not selected: 72mm 8artiklar
  44. Not selected: 73.8mm 12artiklar
  45. Not selected: 85mm 8artiklar
  46. Not selected: 90mm 8artiklar
  47. Not selected: 93.1mm 8artiklar
  48. Not selected: 98.4mm 6artiklar

Förutom att skriva ut bilder eller olika slags information på etiketterna så kan många av våra format också användas som fraktetiketter. Till exempel rekommenderar vi att ni använder våra A6–långa ark för Postnord-leveranser. Många av våra kunder använder våra A4–ark med två etiketter på, som transportetiketter.

Dessutom har vi etiketter på ark i flera olika färger, tex. för märkning av produkter eller annat. Heavy Duty-ark har marknadens starkaste slitstyrka, när det gäller våra självhäftande etiketter på ark. Vi har också blanka Gloss-ark med en yta som ger ett superfint och glänsande resultat, och mycket mer.


Söker självhäftande etiketter i specialformat?

Vi producerar själva våra ark och har därför marknadens största urval av papperstyper och pappersformat. Vi kan enkelt producera ark i specialformat. Ring på tel: +46 410350545 eller skriv till [email protected] så hjälper vi er att lösa era behov.

Gör mer med etiketter på ark

Sällan en fråga var man sätter sina självhäftande etiketter för att nå ut - brukar inte saknas idéer kring den saken. Ifall ni ändå är pigga på lite inspiration och särskilt kring att effektivisera verksamheten så delar vi här några uppslag:'

• Utgående försändelser – brev och större paket. Så mottagaren direkt kopplar ihop försändelsen med ert företag.
• Alla typer av förpackningar, oavsett om de är burkar, lådor eller flaskor. Så vet alla vilket företag som innehållet kommer från eller hör till.
• Event-prylar: När ni håller till på mässor och konvent så kan ni sätta etiketter på produkterna ni tar med er dit. Alla som ser era produkter, ser då också ert varumärke. Dessutom hjälper etiketterna er med att få era egna saker hem igen.
• Starkt internt varumärke – etiketter på produkter och lagervaror (om ni har ett lager) stärker varumärket internt också. Även personalen kan ju ses som kunder av verksamhetens koncept.
• Även etiketter utan logga kan vara guld värda genom sin potential att bringa ordning bland saker och spara tid. Med rätt information på dem så kan folk själva hitta föremålen de söker i skåp och på hyllorna. Och lägga tillbaka föremålen de inte längre behöver, utan att behöva störa kollegorna med att fråga om var.
• Effektivisera och standardisera arbetsprocesser. Inom industriell produktion och montering är ett enkelt och billigt sätt att introducera folk i arbetsmomenten, och lära dem namnen på verktyg och arbetsmaterial, genom just etiketter på de rätta ställena.

Klisteretiketter - vanliga frågor och svar

Nedan hittar ni de vanligaste frågorna vi får ifråga om självhäftande etiketter för skrivare. Ifall ni inte hittar svaret på just er fråga så hör gärna av er till oss – vi har gott om svar och lösningar.

Fråga: Vilka format levererar ni klisteretiketter i?
Svar: Här på hemsidan har vi de vanligaste formaten, men eftersom vi har eget tryckeri så finns möjlighet att ni kan får era etiketter i nästan vilket format ni vill. Bara hör av er till oss så bör vi kunna lösa era specifika etikettbehov.

Fråga: Kan jag skriva ut självhäftande etiketter själv?
Svar: Javisst. De är etiketter för skrivare vilket innebär att de är väl anpassade för utskrift på helt vanliga bordskrivare – bläckstråleskrivare som laserskrivare.

Fråga: Går det att få förtryckta klisteretiketter?
Svar: Definitivt. Vi har eget tryckeri, så vi kan trycka bilder, grafik och text efter era önskemål. Bara kontakta oss så hjälper vi till med det – ni når oss enklast på telefon eller e-post.

Fråga: Kan man få sin logga tryckt på era etiketten?
Svar: Absolut! På självhäftande etiketter kan ni få logga eller nästan vad som helst förtryckt. Kan t.ex. vara lösningar där logotypen är förtryckt och etiketterna har utrymme för er att efteråt manuellt lägga till text.

Fråga: Går det att få etiketterna i olika färger?
Svar: Jodå, vi har ett urval färger att välja bland. Om ni också ska ha tryck på dessa så tänk på att papprets färg ska passa väl ihop med tryckets färg.